- Hoşgeldiniz

BAŞKAN KARAOSMANOGLU’NDAN OĞUL BİRAND’A PLAKET

BAŞKAN KARAOSMANOGLU’NDAN OĞUL BİRAND’A PLAKET sitemize 12 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 660 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

BAŞKAN KARAOSMANOGLU’NDAN OĞUL BİRAND’A PLAKET

Kısa bir süre önce hayatını kaybeden  gazetesi Mehmet Ali Birand için Kocaeli kitap fuarında anı köşesi oluşturuldu. Kitap Fuarı’nda oluşturulan anı köşesinin konuğu oğlu Umur Birand’dı. Birand” Babam için ilk defa böyle bir organizasyon birand-apoyapılıyor. Hazırlığı yapanlara çok teşekkür ederim.”dedi.

Mehmet Ali Birand Apo ile görüşmeye giden ilk gazeteci olarak tanınıyordu.

Birand,  sözde ermeni soykırımı ve pkk çizgisine yakın bir gazetecilik yapmakta ve Ergenokon davası tutanaklarında adı CIA ajanı olarak geçmekteydi.

Birand, Türkiye Türklere bırakılamayacak kadar önemlidir, sözününde sahibiydi!

 

BAŞKAN’DAN OĞUL BİRAND’A PLAKET

Ocak ayında geçirdiği ameliyat sonrasında hayatını kaybeden ünlü  gazetecinin Mehmet Ali Birand anısına hazırlanan köşeydi. Birand’ın oğlu, babası adına oluşturulan köşenin açılışı için Kocaeli kitap fuarına geldi. Duygularını dile getirmekte zorlanan oğul Birand,”Babam, bugün yaşıyor olsaydı, kendisine bu kadar değer verildiği görse çok mutlu olurdu. Babam bugün, tüm Türkiye tarafından seviliyor ve anılıyorsa,iyi işler yapmış demektir. Kocaeli’ye böyle bir sebepten dolayı geliyor olmak ise benim için ayrı bir mutluluk kaynağı oldu. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.”dedi. Başkan Karaosmanoğlu, Umur Birand’a katılımlarından dolayı plaket takdim etti.

SERGİLENEN ÖZEL EŞYALARI

Fuarın girişinde yer alan Mehmet Ali Birand anı köşesinde, Ünlü ancharman ve gazetecinin yaşamı süresince kendisiyle özdeşleşen kol saatleri, aldığı çeşitli ödülleri, emektar daktilosu, el yazısı ile tuttuğu notlar, renkli kravatları, kendisi için yapılan komik kuklası yer alıyor. Fuarın bitimi olan 19 Mayıs Pazar akşamına kadar sergi görülebilir.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz