- Hoşgeldiniz

Başkan Karaosmanoğlu’ndan, Cumhuriyet Koşusu’na kayıt

Başkan Karaosmanoğlu’ndan, Cumhuriyet Koşusu’na kayıt sitemize 20 Ekim 2014 tarihinde eklenmiş ve 250 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, halkla birlikte gerçekleştirdiği sağlıklı yaşam yürüyüşlerini Pazar günü Gebze’de sürdürdü. Sabah yürüyüşüne her zaman olduğu gibi çok sayıda vatandaş katıldı. Yürüyüş Parkurunun başlangıcında, 25 Ekim Cumartesi günü ikincisini düzenlenecek olan Cumhuriyet Koşusu için bir de başvuru standı açıldı. Açılan stantta Başkan İbrahim Karaosmanoğlu ile birlikte vatandaşlar yarışa katılmak için başvuru yaptı. Stantta ayrıca koşu ile ilgili detaylı bilgi verildi.

GEBZELİLER BAŞVURU YAPTI

Gebze Gaziler Dağı yürüyüş parkuru üzerinde açılan Cumhuriyet Koşusu standına ilgi yoğun oldu. Yürüyüşe katılmak için gelen vatandaşlar kendileri için açılan standı ziyaret ederek, bilgi aldı. Ardından kendilerine verilen başvuru formlarını dolduran vatandaşlar, 3 km’lik halk koşusuna katılma hakkı kazandı. Gebzeliler katılım şartlarını kolaylaştıran stant için Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

BAŞKAN DA BAŞVURUSUNU YAPTI

Standı ilk ziyaret edenler arasında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu yer aldı. Formu doldurarak 3 km’lik halk koşusundaki yerini alan Başkan Karaosmanoğlu vatandaşları da koşuya katılmaları için davet etti.

BAŞKANDAN ANLAMLI DAVET

Başkan Karaosmanoğlu, “Cumhuriyetimizin bu yıl 91. Yılını kutlayacağız. Kutlama etkinlikleri çerçevesinde Büyükşehir Belediyemiz bu yıl ikinci kez Cumhuriyet Koşusu düzenleyecek. Geçen yıl binlerce vatandaşımızla koşuya katılmış ve Cumhuriyetimize yakışır bir kutlama gerçekleştirmiştik. Bu yıl da aynı coşkunun yaşanacağına inanıyorum. Tüm vatandaşlarımızı 25 Ekim Cumartesi günü yapılacak koşuya davet ediyorum” dedi.

BAŞVURU SÜRESİ DEVAM EDİYOR

Öte yandan başvuru işlemleri Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesi olan www.kocaeli.bel.tr’de yayımlanan bilgilere göre veya İzmit merkezdeki Seka Sporcu Eğitim Merkezi (SEKASEM) dâhilinde kurulan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Koşusu masasından yapılıyor. Başvuru süresi 23 Ekim Perşembe günü 17.00’ye kadar devam edecek. İzmit Yürüyüş Yolu’nda açılan stant da söz konusu sürenin bitimine kadar açık kalacak.

YARIŞ PARKURU

25 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan ikinci Cumhuriyet Koşusu Seka Park’ta gerçekleştirilecek. 10 km’lik koşuda eski gölcük yolu takip edilecek ve Lastik İş Sendikası önünden sahil şeridine dönülecek. Sahil şeridi boyunca iskeleyi takip edecek olan sporular Sekapark alanında koşuyu tamamlayacak. 3 km’lik halk koşusunun çıkışı ise Sekapark Oteli önünden verilecek. Güzergah; Sekapark alanı dahilinde tur atılarak geçilecek ve başlangıç noktasında bitirilecek.

NAKDİ ÖDÜL VERİLECEK

10 km. ve 3 km.lik koşuların derece ve ödüllendirmeleri ayrı ayrı yapılacak. Her iki kategorileri de ilk 10 dereceye giren koşuculara nakdi ödül, ilk 3 dereceye giren koşuculara ise ayrıca, dercesine göre; 1.lik, 2.lik ve 3.lük madalyası verilecek. Vatandaşlar, yarışmalarda verilecek ödül bilgilerine www.kocaeli.bel.tr adresinden ulaşabilir. Yarışmayla ilgili detaylı bilgiler 444 11 41 nolu çağrı merkezinden ve 335 34 42 nolu Cumhuriyet Koşusu danışma hattından alınabilinir.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :