- Hoşgeldiniz

Başkan Karaosmanoğlu, ”Yüreğimiz Çanakkale’de”

Başkan Karaosmanoğlu, ”Yüreğimiz Çanakkale’de” sitemize 18 Mart 2015 tarihinde eklenmiş ve 205 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu “Çanakkale Zaferi her millete nasip olmayacak büyük bir zaferdir. Coğrafyamızın her köşesinden vatan evlatları Çanakkale’de şehit yatıyor. Bu nedenle bütün milletimizin yüreğinin bir parçası Çanakkale’dedir” dedi.

 

Başkan Karaosmanoğlu mesajında;

“Çanakkale Zaferi, Türk milletini tarihten silmek ve vatan topraklarını işgal etmek isteyen döneminin süper gücü olan devletlere karşı kazanılmış büyük bir zaferdir. Bu zafer tarihe altın harflerle yazılmış bir destandır. Çanakkale Zaferi’yle millet olma bilincinin temelleri atılmış, Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasında milletimize büyük bir moral zemini hazırlanmıştır. Çanakkale, inancın ve azmin zaferidir. Çünkü bu zafer aynı zamanda bizim birliğimizin de mayasıdır. Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Arnavut, Arap… tek vücut olup yeni Türkiye’nin temellerinin atıldığı ve aziz milletimizin üstün vatan sevgisiyle, kahramanlığının sembolleştiği bu anlamlı günde, Çanakkale Zaferi’nin kahraman kumandanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve vatanımızı korumak için canını feda eden bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum” dedi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :