- Hoşgeldiniz

Başkan Karaosmanoğlu, Hepimiz biriz, beraberiz

Başkan Karaosmanoğlu, Hepimiz biriz, beraberiz sitemize 13 Kasım 2013 tarihinde eklenmiş ve 909 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Başkan Karaosmanoğlu, Hepimiz biriz, beraberiz

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Derince Cemevi’nde düzenlenen Muharrem iftarına ve Körfez Cemevi’nde düzenlenen cem törenine katıldı. Canlarla bir araya gelen Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Büyük oğlumun adı Hasan, kardeşimin adı Hüseyin, son torunumun adı Ali’dir. Hepimiz biriz, beraberiz’’ dedi.

MUHARREM İFTARINA KATILDI

Başkan Karaosmanoğlu, Derince Cemevi’nde düzenlenen Muharrem iftarı ve Körfez Cemevi’nde düzenlenen cem erkânında canlarla buluştu. Başkan Karaosmanoğlu’na Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar ile Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan eşlik etti. Körfez Cemevi’nde hep birlikte yapılan Muharrem iftarının ardından Başkan Karaosmanoğlu ile beraberindekiler Körfez Cemevi’ne geçti.

KERBELA’YI GÖZYAŞIYLA ANDILAR

Körfez Cemevi yönetimi tarafından karşılanan Başkan Karaosmanoğlu ile beraberindekiler, daha sonra cem salonunda düzenlenen erkâna geçti. Burada etkinliğe katılanlara Kerbela olayı ve Muharrem orucu anlatıldı. Kur’an tilavetinin ardından okunan deyişler ve mersiyeler eşliğinde Kerbela’da şehit edilen Hz. Hüseyin ile ailesi ve beraberindekiler, gözyaşları eşliğinde anıldı.

GÖNLÜMÜZDE HEP SEVGİ OLSUN

Cemin sonunda canlara seslenen Başkan Karaosmanoğlu, ‘’İnsanlık tarihinde yaşanan en büyük acılardan birisi Kerbela’dır. Biz her zaman mazlumun yanında olacağız, zalimin yanında olamayız. Hüseyni bir duruş sergilemeliyiz. Hz. Peygamber, Hz. Ali, Hz. Hasan ve Hz. Ali bizim için örnek oldu, model oldu, lider oldu. Hiçbir zaman zalime boyun eğmediler. Hz. Hüseyin ve Kerbela şehitlerini gözyaşıyla, onları katledenleri de nefretle anıyoruz. Biz Hz. Ali’yi, Hz. Hasan’ı ve Hz. Hüseyin’i canımız gibi seven insanlarız. En büyük oğlumun adı Hasan, kardeşimin adı Hüseyin, en son torunumun adı Ali’dir. Bu isimler bizim ortak sevgililerimizdir. Bu acılardan aldığımız dersle yeni acılar yaşamamalıyız. Gönlümüzde birbirimize karşı hep sevgi olsun. Farklılıkları zenginliğimiz olarak görüyoruz’’ ifadesini kullandı.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz