- Hoşgeldiniz

Başkan Karaosmanoğlu Dünya Engelliler gününü kutladı

Başkan Karaosmanoğlu Dünya Engelliler gününü kutladı sitemize 04 Aralık 2013 tarihinde eklenmiş ve 377 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Başkan Karaosmanoğlu Dünya Engelliler gününü kutladı

3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebiyle bir mesaj yayınlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı bütün engelli hemşehrilerinin engelliler gününü kutladı. Başkan Karaosmanoğlu mesajında, “Kimi insanlar doğuştan, kimi insanlar ise sonradan geçirdikleri bir kaza veya hastalık nedeniyle engelli haline geliyorlar. Allah göstermesin ama her birimiz birer özürlü adayıyız. Bugün için dünya nüfusunun yüzde 10’unu aşkın bir kesimi engelli. Bu demektir ki, her 10 kişiden biri engelli. Yani hepimizin ailesinde, çevresinde engelliler var” dedi.

ENGELLİLERLE İLİŞKİLERİMİZE ÖZEN GÖSTERİYORUZ

Başkan Karaosmanoğlu, “Ayrıca, engellilerin yüzde 70’i de sonradan engelli hale geliyor. Dolayısıyla bugün için engelli kardeşlerimize sağlayacağımız çeşitli kolaylıklar, kendimizin ya da bir yakınımızın da hayatını kolaylaştırabilir. Medeni, uygar bir toplum; kültürlü, bilgili, insaflı insanlardan oluşan bir toplum, engellileri dışlamak ya da ötelemek gibi vahim bir hataya düşmez. Yaradılanı Yartan’dan ötürü sever… Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak biz engellilerle ilişkilerimize özen gösteriyoruz. Yaptığımız bütün yatırımlarda, yaptığımız bütün çalışmalarda onları gözetiyoruz” ifadelerini kullandı.

ÖZEL TELEFON HATTI KURDUK

Engelliler için özel bir telefon hattı kurduklarını söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Alo Özürlüyüm Destek Hattı’na 0262 331 39 00 numaralı telefondan dileyen engelli dostlarımız bize kolayca ulaşabiliyor. Onlara yardımcı oluyoruz. Gülen Yüzler adlı merkezimizde engelli vatandaşlarımız çalışarak üretime katılıyorlar. Hayata daha sıkı sarılmalarına imkân sağlıyoruz. Engellilerin hayatımıza kattıklarını inkar edemeyiz. Engellilik gerçeğini görmezden gelemeyiz. Engellilerin mutsuz oldukları bir toplum, esas engellidir. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde bu çok mühim konuyu derinlemesine düşünüp kavrayarak değerlendirelim diliyorum. Bugünler bizim için birer fırsattır” diye konuştu.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz