- Hoşgeldiniz

Başkan Karaosmanoğlu, Başarılı sporcularla buluştu

Başkan Karaosmanoğlu, Başarılı sporcularla buluştu sitemize 06 Kasım 2014 tarihinde eklenmiş ve 284 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun 2004 yılında verdiği talimat sonrasında yeniden yapılanarak Türkiye’deki amatör spor kulüpleri arasında marka kulüp haline gelen Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübü sporcuları Başkan Karasomanoğlu ve kulüp yöneticileri ile bir araya geldi. İzmit Livadi Restaurantta gerçekleşen buluşmaya Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş, Kulüp Başkanı İslam Yücel, Spor Şube Müdürü Doğa Ergün, Kulüp yöneticileri, antrenörler ve son üç ayda yapılan müsabakalarda dereceye giren yirmi bir sporcu katıldı.

28 BRAŞTA FAAL

Bünyesinde yer alan 51 bin lisanlı sporcuyla Türkiye’nin en çok lisanslı sporcusuna sahip olan Büyükşehir Belediyespor, 2004 yılından bugüne kazandığı 1695 dereceyle de kulüpler arasında zirvede yer alıyor. Kulüpteki son gelişmeler hakkında bilgilendirme yapan kulüp başkanı İslam Yücel, 28 branşta faaliyetlerini sürdürmeye devam ettiklerini belirterek, amatör spora verdiği destekten dolayı Başkan Karaosmanoğlu’na teşekkür etti.

DÜNYA’DA TANINAN BİR KULÜP

Yücel’in arından kulüp sporcuları son kazandıkları başarılar hakkında bilgi verdi. Daha sonra söz alan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, amatör spora ve sporcuya yatırım yapmaya devam edeceklerini belirtti. Başkan Karaosmanoğlu,”Spor bir hedef değildir. Spor bir araçtır. Sporda amaç sağlıklı olmaktır. Spor bizleri birbirimize kaynaştıran, yakınlaştıran bir unsur olmalıdır. Bizler 2004 yılında aldığımız bir kararla Kağıtspor Kocaeli’nin örnek bir amatör takımı yapmak için yola çıktık. Ama bugün görüyoruz ki Kağıtspor almış başını yürümüş durumda. Her gün yeni bir başarı geliyor. Türkiye’yi bırakın, artık Dünya’da tanınan bir kulüp olmuş durumda.

HERKESİN SPOR YAPMASINI SAĞLIYORUZ

Kağıtspor bu başarılarının yanı sıra alt yapıda da spor akademisi haline geldi. Türkiye’ye modern kulübü oldu. İmkanı olmayan sporcularımızın her zaman yanındayız. Büyük paralar asla harcamıyoruz. Sizlerin bir başka önemli görevi de, çevrenizdeki insanları sporu yöneltmek, spora teşvik etmek. Belediye Başkanlığı demek sadece yol yapmak, kaldırım yapmak değil. Asıl olan geleceğimizin gençleri olan sizlerin iyi birey olarak yetişmesini sağlamak. Futbolu dışlamıyorum. Ama herkes futbol oynayamaz. Bizler amatör kulüplerimize gerek desteği yapıyoruz. Bizim amacımız herkesin spor yapabilmesini sağlamak. Herkes profesyonelce spor yapamaz ama herkes amatörce spor yapabilir. Yürüyebilir, yüzebilir. Bu duygularla sizleri, kazandığınız başarılardan dolayı bir kez daha kutluyorum.”dedi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :