- Hoşgeldiniz

Başkan Karaosmanoğlu aşure dağıttı

Başkan Karaosmanoğlu aşure dağıttı sitemize 07 Kasım 2014 tarihinde eklenmiş ve 313 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

İzmit’te bulunan Gazi Anadolu Lisesi’nde düzenlenen organizasyonla öğrencilere aşure ikram edildi. Etkinliğe konuk olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da kazanlarda hazırlanan aşureyi öğrencilere dağıttı.

PROTOKOLDEN YOĞUN İLGİ
Programa Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İzmit Belediye Başkan Vekili İbrahim Bulut, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Osman Karabayır, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz da katıldı. Gazi Lisesi Okul Müdürü Zeki Koyun ile Okul Aile Birliği Başkanı Musa Kökçen başta olmak üzere öğretmenler ve veliler de programın ev sahipliğini üstlendi.

GELECEĞİNİZ AŞURE GİBİ RENKLİ OLSUN
Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise tüm öğrencilere derslerinde başarılar dileyerek “Sizler bizim geleceğimiz, güvencemizsiniz.
Geleceğiniz aşure gibi tatlı olsun, aşure gibi renkli olsun” ifadelerini kullandı.

“AŞURENİN MANASINA VARMAK ZORUNDAYIZ”
İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, bu ziyaretin ilçede bir okula yaptığı ilk ziyaret olduğunu hatırlattı. Emiroğlu, “Manalı bir gün. Yokluktan doğan bir tat aşure. Lezzetine bakmakla birlikte bunun manasına varmak zorundayız. Her gününüzün aşure tadında olmasını diliyorum” diye konuştu.

PROTOKOL DAĞITTI
Açılış konuşmalarının ardından aşure tencerelerinin başına geçen protokol üyeleri tüm davetlilere kase kase aşure dağıttı. Öğrenciler, protokolün elleriyle ikram ettiği aşureleri afiyetle yedi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :