- Hoşgeldiniz

Başkan Karaosmanoğlu 23 Nisan çocuk bayramını kutladı

Başkan Karaosmanoğlu 23 Nisan çocuk bayramını kutladı sitemize 22 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 463 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Başkan Karaosmanoğlu 23 Nisan çocuk bayramını kutladı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Türk ve dünya çocuklarının bayramlarını kutladı. Başkan Karaosmanoğlu, dünyada çocuklara yönelik bayramı olan tek ülkenin Türkiye, olduğunu vurguladığı mesajında, bu bayramın aynı zamanda Atatürk’ün çocuklara verdiği önemin de bir nişanesi olduğunu söyledi.Başkan Karaosmanoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Tarihimizde onur duyacağımız pek çok özel gün var. En güzel günlerimizden biri de şüphesiz 23 Nisan’dır. Bugün barış ve sevinç günüdür, çocuklarımızın günüdür!

GELECEĞİN DÜNYASINI İNŞA EDİYORUZ

Millet olarak, çocuklarımıza bir bayram armağan etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Onların masum yüzlerine bakıp geleceğimiz için umutlanıyoruz. Biliyoruz ki çocuk, yalnızca bir ailenin, bir toplumun, bir milletin değil, bütün insanlığın geleceğidir” dedi. Başkan Karaosmanoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün sevinç üstüne sevinç yaşıyoruz. 23 Nisan vesilesiyle 41 ülkenin çocukları güzel Kocaeli’mize konuk oldular. Bizim çocuklarımızla tanışıp kaynaştılar. Geleceğe barış köprüleri kurdular. Barışı, sevgiyi, güzelliği paylaşıyorlar. Burada yeni dostlar ediniyorlar, geleceğin dünyasını inşa ediyorlar.

200 BİNDEN FAZLA ZİYARETÇİ

Diğer yandan Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi’nde geçen seneden beri başlattığımız eğitim ve eğlence fuarıyla aynı zamanda geleceğe çok büyük bir yatırım yapıyoruz. 200 binden fazla kişinin ziyaret ettiği bilim ve eğlence fuarında, çocuklarımız için bi’ dünya etkinliği ve bi’ dünya eğlenceyi gerçekleştiriyoruz. Kocaelili çocuklarımızın, Suriye’deki savaştan ülkemize sığınan kardeşleri için topladıkları bi’ dünya oyuncak ile fuarımızda bu yıl çok önemli bir sosyal sorumluluk projesini de hayata geçirdik. Bu vesile ile güzel ülkemizi kurtararak bizlere emanet eden ve bu bayramı yavrularımıza armağan eden Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını; bir kez daha rahmetle anıyor, çocuklarımızın ve bütün dünya çocuklarının bayramını kutluyorum” dedi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz