- Hoşgeldiniz

Başkan ‘’Gençlerimizi kirli düşünce akımlarından…

Başkan ‘’Gençlerimizi kirli düşünce akımlarından… sitemize 21 Ocak 2015 tarihinde eklenmiş ve 280 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Sivil toplum örgütleriyle geleceğin kent ve sosyal dokusunu oluşturma noktasında fikir alışverişlerine devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Genç Kocaelililer Derneği yönetimiyle bir araya geldi. Özellikle gençliğin sorunları ve çözüm noktasında neler yapılabileceğinin konuşulduğu görüşmede Başkan Karaosmanoğlu, “Gençlerimizi kirli düşünce akımlarından korumamız gerekiyor. Bunun için mücadele edeceğiz” dedi.

GENÇ KOCAELİLİLER DERNEĞİNİN BU MİSYONDAKİ ÖNEMİ BÜYÜK

Genç Kocaelililer Derneği’nin kent genelindeki üretkenlik noktasında yeni fikirlere ev sahipliği yapmasının altını çizen Başkan Karaosmanoğlu, “Derneğinizin gençlik üzerinde pozitif etki sağlayacak projeler üreterek faaliyetlerinizi sürdürmeniz toplumun faydasına olacaktır. Yeni Türkiye’de gelecekteki gücümüzün gençler olduğunu bilerek, demokrasiye inanmış manevi değerleri yüksek bir nesil yetiştirmeliyiz” açıklamasını yaptı.

GENÇLİK HİZMETLERİ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ KURDUK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nü kurarak, sorumluluk sahibi, temel insan haklarına saygılı gençlik yetiştirmek istediklerini belirten Başkan Karaosmanoğlu, “Üstün vasıflı, milli ve manevi değerlere sahip gençlik oluşturmak istiyoruz. Kimseyi ötekileştirmeyen, inancından dolayı başkalarını yadırgamayan ve bununla beraber dış dünya ile entegre olabilen bir neslin oluşmasını arzu ediyorum. Çalışmalarımız bu yönde sürecek ve yeni projelerin olgunlaşmasında sivil toplum örgütlerinin fikirlerinden de faydalanacağımızı ifade etmek isterim” sözlerini sarf etti.

GENÇLERİ SPORA YÖNLENDİRMELİYİZ

Başkan Karaosmanoğlu görüşmede, “Boşlukta olan gencimiz kalmaması, zamanlarının doğru yerde doldurması için bizlere çok önemli görevler düşmektedir. Sokaktaki kötü alışkanlardan ve sahte arkadaşlardan ziyade, gençlerimizin gelişimine pozitif katkı sağlayacak oluşumlara yönlendirmemiz gerekiyor. Bilgi Evleri ve Lise Akademi çalışmalarıyla öğrencilerimizin kişisel, bilimsel, kültürel, sanatsal ve sportif konularda gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Doğru sosyalleşmeleri adına ekipler kurarak bu çalışma arkadaşlarımızın sahada yer almasını amaçladık. Gençlerimizle yakın temas kurarak, onların ayaklarına giderek yakından takip edilmesini planladık. Gençlerin ayaklarına kadar giderek hizmet vermeye çalışıyoruz. Onları kalıplaşmış eğitim ve sosyal dernek modellerinin dışında farklı metotlarla gelişmeleri için çaba sarf ediyoruz” dedi.

OKULLARDA GENÇLİK HAREKETİNE ÖNEM VERİYORUM

Gençlik hareketinin önemi de vurgu yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “ Gerek ilköğretim, gerek lise, gerekse de üniversite de eğitim alan gençlerimizin yenilikçi ve hayatın gerçeklerini anlayabilen hareketin içerisinde olmalarını istiyorum. Ancak Zamanın Gereği ve Kuşaklar Arası Fark gibi topluma lanse edilen batıl bir düşünce sisteminden de gençlerimizi korumamız gerekmektedir. Gençlerimizi aile bireylerinden, akrabalardan koparan sistemi hayatımızdan uzaklaştırmalıyız. Akademi Üniversite çalışmaları kapsamında da Kocaeli Üniversitesi öğrencilerine ve tüm halkımıza dönük uzman akademisyen hocaların katıldığı eğitim faaliyetlerini planlıyor ve uyguluyoruz” ifadelerine yer verdi.

YABANCI ÖĞRENCİLERE DE SAHİP ÇIKTIK

Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nde kurulan Uluslararası Öğrenci Birliği Biriminin öneminde de bahseden Başkan Karaosmanoğlu, “Kocaeli Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi’nde eğitim hayatını sürdüren 91 ülkeden 1.365 yabancı öğrenciye danışmanlık hizmeti veriyoruz. Hükümetimizin yeni programlarıyla bu sayının ülke genelinde ve şehrimizde aratacağını tahmin ediyoruz. Bu amaçla kurduğumuz bu birimde, yabancı öğrencilerimizin okullara kayıt yaptırmasından konaklamasına kadar arkadaşlarımız yardımcı oluyor. Yabancı öğrencilerin kentimize alışması ve doğru kurumların elinde eğitim hayatlarını sürdürmesi için, yoğun bir çaba sarf ediyoruz” açıklamasını yaptı.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :