- Hoşgeldiniz

Başkan Ford Otosan’daydı

Başkan Ford Otosan’daydı sitemize 28 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 626 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Başkan Ford Otosan’daydı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gölcük’te bulunan Ford Otosan Fabrikası’nı ziyaret etti. Fabrika yönetiminden çevreye duyarlı teknolojik üretim hakkında bilgi alan Başkan Karaosmanoğlu, Ford işçileriyle birlikte yemek yedi.

FORD OTOSAN’A ZİYARET

Başkan Karaosmanoğlu, Gölcük’te bulunan Ford Otosan Fabrikası’nı ziyaret etti. Fabrika müdürü Mehmet Günel, insan kaynakları direktörü Nursel Ölmez Ateş ve üretim mühendisleri tarafından karşılanan Başkan Baraosmanoğlu’na Başkan Danışmanı Gültekin Görüm eşlik etti. İlk olarak Ford Otosan yönetimi tarafından, Başkan Karaosmanoğlu’na fabrikanın çalışmalarına yönelik bilgilendirme yapıldı.

KADIN VE ENGELLİ İSTİHDAMI

Fabrika müdürü Günel, 1 milyon 600 bin metrekarelik alanda kurulu fabrikada yılda 320 bin adet araç üretimi yapıldığını, 9 bin 257 çalışanı bulunan fabrikada Ford’un Transit, Transit Connect ve Transit Custom modellerinin üretildiğini anlattı. Ford Otosan Kocaeli Fabrikası’nın TEMA Vakfı ile iş birliği içinde bulunduğuna değinen Günel, ayrıca önemli sayıda kadın ve engelli istihdamı sağladıklarına dikkat çekti.

ÇEVRE DOSTU TEKNOLOJİ

Günel, fabrikanın çevresindeki doğal güzelliklere ağaç ve fidan dikiminin yanı sıra yeşillendirme çalışmalarıyla da katkı sağladıklarını, fabrika alanı içinde 22 bin metrekarelik sulak alan ve kuş cenneti bulunduğunu söyledi. Fabrika müdürü Günel, Ford Otosan Kocaeli Fabrikası’nda çevre dostu üretim teknolojilerinin kullanıldığını, fabrika olarak çok sayıda çevre ödülü aldıklarını da sözlerine ekledi. Başkan Karaosmanoğlu, Ford yönetimini ve yönetim kurulu üyelerini, çevreye duyarlı üretim yapmalarını nedeniyle tebrik etti.

BAŞKAN DİREKSİYONA GEÇTİ

Başkan Karaosmanoğlu, daha sonra fabrika yönetimiyle birlikte yemekhaneye geçerek, işçilerle birlikte sıraya girip yemek aldı ve çalışanlarla aynı sofrayı paylaştı. Ford Otosan Kocaeli Fabrikası’nda ilk üretilen minibüsün üzerine hatıra imzası atan Başkan Karaosmanoğlu, daha sonra Amerika’nın da aralarında bulunduğu çok sayıda dünya ülkesine ihracat yapan fabrikanın üretim tesislerini dolaştı. Başkan Karaosmanoğlu, üretimden çıkan Ford Transit modelinin direksiyonuna da geçti.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :