- Hoşgeldiniz

Başkan, ‘’Erdemli bir gençlik yetiştirelim’’

Başkan, ‘’Erdemli bir gençlik yetiştirelim’’ sitemize 10 Mart 2015 tarihinde eklenmiş ve 228 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Eğitimciler Birliği Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Şahin Yaşlık ve Yönetimini konuk eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Şehrimizde eğitim alanında etkili ve gereksinimlere cevap veren çalışmalar gerçekleştiriliyor. Eğitim alanında yapacağımız her çalışma, geleceğimizin sahipleri olan çocuklarımızın hayata iyi hazırlanması demektir. Büyükşehir olarak gerek fiziki şartların iyileştirilmesi ve yenilerin yapılması için proje üretiyoruz. Şehrimize kazandırdığımız eğitim projeleriyle, yavrularımızın geleceğe daha donanımlı hazırlanmasını amaçlıyoruz” dedi.

“ERDEMLİ BİR GENÇLİK”

Ziyarette düşünen ve üreten bir gençliğin öneminden de bahseden Başkan Karaosmanoğlu, “Erdemli bir gençlik için elimizden gelen her türlü çalışmayı ortaya koymalıyız. Haklıyı güçlü kılan, özgür iradeyi, fikir, inanç ve ifade özgürlüğünü temel hak bilen ve bunları savunan bir nesil yetiştirmeliyiz. Bunun yanı sıra demokrasi kültürünü sahiplenen ve çağdışı oluşumlara karşı çıkan bir gençliğin oluşmasını amaçlayan eğitimci kadrosu da çok önemlidir. Sendikanıza üye eğitim kadrosunun ülkemizin gelecek tasavvuruna sahip çıkacak gençlerimizi yetiştireceğine inanıyorum” diye konuştu.

“MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİMİZE SAHİP GENÇLİK”

Milli ve manevi değerlere sahip, halkımızın değer yargılarına saygılı olan bir toplumun oluşmasında gençliğimizin alacağı eğitimin önemini vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Dil, din, ırk ve mezhep ayrımcılığı yapmayan bir toplumun oluşmasında üzerimize düşen her türlü görevi yerine getirmeliyiz. Ülke kalkınmasında eğitimin önemini biliyoruz ve bu yönde çalışmalar yapıyoruz” açıklamasını yaptı.

“BİLGİ EVLERİ ÖNEMLİ BİR İHTİYACI KARŞILIYOR”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bilgi Evleri projemiz kentimizde önemli bir ihtiyaca cevap veriyor. Geleceğimiz olan çocukların eğitimlerine katkı sağlanması ve orada zamanları güzel bir amaca dönük harcamaları bizleri mutlu ediyor. Bilgi evlerinde verdiğimiz eğitimler, yavrularımızın kişilik gelişimlerinin yanı sıra hayata daha iyi hazırlanmasına katkı sağlıyor” dedi. Başkan Karaosmanoğlu ayrıca Spor Okulları projesinin de önemini belirterek, “Spor Okulları çalışmamız 12 ilçede olmak üzere 16 spor tesisinde 5 branşda hizmete devam ediyor. Ülkemizin en fazla lisanslı sporcusuna sahip Kağıtspor kulübümüz, Spor okullarına da ciddi bir destek veriyor. Bu projeyle öğrencilerimizin zamanları doğru yerde doldurmasını amaçlıyoruz. Önemsediğim bu proje eğitim alanımızda önemli bir eksikliği gideriyor” ifadelerini kullandı. Eğitimciler Birliği Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Şahin Yaşlık kentimizde ki eğitim çalışmalarına verdiği desteklerden dolayı Başkan Karaosmanoğlu’na ayrıca teşekkür etti.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :