- Hoşgeldiniz

Başkan, ‘’Derneklerin temel amacı eğitim olmalı’’

Başkan, ‘’Derneklerin temel amacı eğitim olmalı’’ sitemize 27 Ocak 2015 tarihinde eklenmiş ve 252 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Rizeliler Dernek Başkanlığına yeniden seçilen Osman Çakır ve yönetimini makamında ağırladı. Sıcak ve samimi şekilde geçen görüşmede Başkan Karaosmanoğlu,” Yeni dernek yönetiminizin hayırlı olmasını dilerim. Bu vesileyle şunu belirtmeliyim ki derneklerin temel amacı eğitim olmalıdır. Bu konuda gereken çalışmayı ve özveriyi yeni yönetiminizle yapacağınıza inanıyorum” dedi.

SOSYAL SORUMLULUK ALMALISINIZ

1994 yılında ilimizde kurulan ve bu geçen zaman zarfında ilimizde önemli çalışmalar yapmış Kocaeli Rizeliler Derneğinin, kültürel değerlere sahip çıkmasının yanı sıra sosyal sorumluluk projelerinde görev üstlenmesi gereğini de ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “Derneğiniz kendine has doğal yapısını bozmadan, kültür ve sanat alanında çalışmalar yapmalıdır. 2015 yılına farklı etkinliklerle girmelisiniz. Daha fazla sosyal sorumluluk alarak, eğitim alanında farkındalık oluşturmalısınız” şeklinde konuştu.

KÜLTÜRÜNÜZÜ YAŞATIN

Başkan Karaosmanoğlu ziyarette ayrıca, “Kültürünüzü yaşatarak ve öğreterek, gelecek nesillere emanet bırakacağınız değerlerinizi canlı tutmuş olursunuz. Hayırlı işler yapılacaksa bu hizmet, dernek binalarınızı eğitim ve kültür merkezine dönüştürmekle olur. Üyelerinize ve hemşerilerinize kendi yörenize has yemek çeşitlerini, değerlerinizi, oyunlarınızı, kültürünüzü öğreterek yaşamasını ancak sağlayabilirsiniz. Dernek binalarınızda bu tip sosyal aktiviteler de gençlere ve kadınlara da öncelik vermeyi ihmal etmeyin” açıklamasını yaptı.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :