- Hoşgeldiniz

Başkan, ‘’Dernek binaları bilgi evleri gibi çalışmalı’’

Başkan, ‘’Dernek binaları bilgi evleri gibi çalışmalı’’ sitemize 10 Şubat 2015 tarihinde eklenmiş ve 270 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ilçelerde gerçekleştirdiği inceleme ve sivil toplum kuruluşları ziyaretlerine Darıca’da hizmet veren Ardahan Balıkçılar köyü derneğiyle devam etti. Başkan Karaosmanoğlu görüşmede dernek üyelerine, “Dernek binalarımız kültürel çalışmalar için yuva olmalıdır. Aynı zamanda çocuklarımız için hayata geçirdiğimiz bilgi evleri gibi hizmet etmelidir” dedi. Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ve AK Parti İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık’ın eşlik ettiği ziyarette, Dernek Başkanı Coşkun Dursunoğlu’da, “Sayın Başkanımızın eğitim konusunda yaptığı bir çalışmaları çok önemsiyorum. İlçemize ve kentimize yaptığı hizmetlerden dolayı kendilerine ayrıca teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

DERNEK BİNALARİ BİLGİ EVİ GİBİ ÇALIŞMALI

Başkan Karaosmanoğlu geleceğin gençleri için hayata geçirdikleri projelerden bahsederken, “Derneklerimiz ve STK’larımız çocuklarımızı ve gençlerimizi önemseyerek faaliyetlerini sürdürmelidirler. Kentimizde oluşturduğumuz Bilgi Evlerilerinin çalışma presibinde, hemşehri derneklerimizde projeler üretmelidir. Çocuklarımızı ve gençlerimizi iyi eğiterek ancak ülkemizin geleceğine sahip çıkabiliriz. Dernek binalarımız ve kurumlarımız bilgi evleri gibi çalışmalıdır. Dernek üyelerinin bu konuda özveri ve insiyatif ortaya koymalıdırlar. Bizimde üzerimize düşecek görevlerden kaçmayız” açıklamasını yaptı.

EĞİTİM YUVALARINA DÖNÜŞTÜRELİM

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu STK’ların kent için çok önemli olduğunu vurgularken, “ Bu kurumların eğitim yuvaları gibi çalışmasını arzu ediyorum. Çocuklardan yaşlısına kadar verilecek eğitim hizmetlerinin hem derneklere hem de yaşadığımız şehre önemli bir katkısı olacaktır. Dernek Başkanımızın ve yönetiminin bu konu üzerinde çalışacağına inanıyorum” ifadelerine yer verdi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :