- Hoşgeldiniz

Başbakan’dan Karaosmanoğlu’na çevre ödülü

Başbakan’dan Karaosmanoğlu’na çevre ödülü sitemize 31 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 515 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Başbakan’dan Karaosmanoğlu’na çevre ödülü

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, AK Parti Yerel Yönetimler Sempozyumu’nda Yaşanabilir ve Estetik Şehirler kategorisinde İzmit Körfezi ve Havzası Geri Kazanım Projesi’yle ödül kazandı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na ödülünü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan verdi.

 

YEREL YÖNETİMLER KONFERANSI

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı’nın Yaşanabilir ve Estetik Şehirler konulu 4. Yerel Yönetimler Konferansı, Ankara Rixos Otel’de gerçekleştirildi. Törende Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra İçişleri Bakanı Muammer Güler, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek, milletvekilleri, belediye başkanları, teşkilat üyeleri hazır bulundu.

 

YAŞANABİLİR VE ESTETİK ŞEHİRLER

‘’Marka şehirler geleceğe hazır’’ sloganıyla gerçekleşen sempozyumun yarışma bölümüne ise Türkiye genelinde 286 proje katıldı. Yarışmanın ‘’Yaşanabilir ve Estetik Şehirler’’ kategorisinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit Körfezi ve Havzası Geri Kazanım Projesi’yle ödüle layık görüldü. Başkan Karaosmanoğlu, törende ödülünü Başbakan Erdoğan’ın elinden aldı.

KOCAELİ DAMGASINI VURDU

Öte yandan sempozyuma Kocaeli adeta damgasını vurdu. Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar Derin Nefes projesiyle, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker Gebze Kent Meydanı projesiyle, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan Bisiklet projesiyle ve Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş Sosyal Medya Koordinasyon Merkezi projesiyle jüri özel ödüllerini elde etti. Böylece Kocaeli, proje yarışmasında 5 ödül birden aldı.

İZMİT KÖRFEZİ GERİ KAZANIM PROJESİ

Ödüle layık görülen İzmit Körfezi ve Havzası Geri Kazanım Projesi kapsamında ise İzmit Körfezi’nin kurulan yüksek kapasiteli arıtma tesisleriyle temizlenmesinin yanı sıra Deniz Uçağı ve Deniz Süpürgesi’yle kontrol altına alınması yer alıyor. Projede Atık Su SCADA sistemi çalışmalarıyla 7/24 denetim ve kontrol altına alınan İzmit Körfezi’nin havza düzenlemeleri ve sahil çalışmalarıyla Kocaeli halkıyla buluşması da bulunuyor. Projenin en önemli ayaklarından birisini de Mavi Bayraklı plaj oluşturuyor.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz