- Hoşgeldiniz

Başbakan PKK İle Yapılan Görüşmelerin Basına Sızmasına Tepkili

Başbakan PKK İle Yapılan Görüşmelerin Basına Sızmasına Tepkili sitemize 02 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 543 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Başbakan Tayyip Erdoğan,  Balıkesir’de İmralı görüşmeleriyle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı

Erdoğan, kan durana kadar mücadelenin ve müzakerelerin devam edeceğini vurguladı.

İmralı ile yürütülen görüşmelerin milletin değerlerinden taviz vermeden devam edeceğini dile getiren Erdoğan, ”Hayat risktir, siyaset risktir. Bunun bedeli ne olursa olsun milletimizin refahı için huzuru için her şeyi yapacağız. Çünkü annelerin ağlamaması lazım, gözyaşlarının durması lazım, kanın durması lazım. Onun için silahlar bırakılıncaya kadar mücadelemiz sürer, siyasetle de müzakeremiz sürer” diye konuştu.
Barışın zor olduğunu AK Parti iktidarının da zor olana talip olduğunu kaydeden Başbakan, “Ayırmak kolaydır birleştirmek zordur. Ama ecdadımız ve şehitlerimiz nasıl kolayı değil zoru seçtiyse biz de zoru seçtik” dedi.

Kürt sorununu kastederek “Biz çözmek için uğraştıkça çözdürmemek için uğraşanlar var” diyen Başbakan sözlerine şöyle devam etti: “Annelerin gözyaşlarını durdurmaya uğraştıkça bunu bozmaya çalışanlar var. Bunlar sizin karşınıza nefretle çıkıyor.

Bakın biz konuşmuyoruz. Sabredeceğiz. Bizim derdimiz bağcıyı dövmek değil üzüm yemek.”

Başbakan bu süreçte yapılan haberler nedeniyle medyayı da eleştirdi. Görüşmelerle ilgili olumsuz haberleri ve köşe yazılarına tepki gösterdi: “Eğer böyle gazetecilik yapacaksan, batsın senin bu gazeteciliğin.”

Kendi açıklamaları dışında yaszılanların hepsinin dedikodu, iftira ve yalan olduğunu ileri süren Erdoğan, “Taviz vererek geri adım atarak değil, kardeşçe bu meseleyi çözeceğiz.”

erdogan_akp-pkk

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz