- Hoşgeldiniz

Başbakan Davutoğlu’ndan belediyelere müjde

Başbakan Davutoğlu’ndan belediyelere müjde sitemize 26 Aralık 2014 tarihinde eklenmiş ve 263 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

AK Parti, İl Başkanlarının 100. Toplantısını Edirne’de gerçekleştirdi. Başbakan Prof. Dr Ahmet Davutoğlu’nun katılımlarıyla yapılan toplantıya, birçok bakanın yanı sıra ilimizden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kadın Kolları Başkanı Oya Tuncel ve Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Akın katıldı. Edirne Ticaret Odası’nda gerçekleşen toplantıda Başbakan Davutoğlu, belediyelerin borçlarına karşılık gelirlerinde ki %40’lık kesintinin 6 ay boyunca yapılamayacağı müjdesi verdi. Başbakan Davutoğlu “Büyükşehir yasası çıktıktan sonra bazı çalışmalar başlatmıştık. Bir komite oluşturduk. Büyükşehir yasasından kaynaklanan sıkıntıları hafifletmek için önlem aldık. Büyükşehir belediyelerimize, il ve ilçe belediyelerimize genel bütçeden gönderilen paydan 6 ay boyunca kesinti yapılmaması kararı alınmıştır. Yüzde 40 oranında ki kesinti bundan sonra 6 ay boyunca yapılmayacak” açıklamasını yaptı.

TÜRKİYE’NİN KALBİ EDİRNE’DE ATTI

Geçmiş dönemlerde Ankara’da yapılan İl Başkanları toplantısı, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Prof. Dr Ahmet Davutoğlu ile, Türkiye’nin farklı vilayetlerinde yapılmaya başlandı. İlki Şanlıurfa’da yapılan toplantının ikincisi de Edirne’de gerçekleştirildi. Başbakan Yardımcılarından, Bakanlara, Büyükşehir Belediye Başkanlarından siyasi birçok isme kadar Türkiye’nin önemli karar mercileri Edirne’de toplandı. Kente büyük bir hareketlilik kazandıran toplantıda ülkenin siyasi, ekonomik, kültürel ve yerel hizmetlerin gelişimi konularında kararlar alındı.

BAŞKAN BAŞBAKANLA SOHBET ETTİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İl Başkanları toplantısına katılmadan önce Başbakan Prof. Dr Ahmet Davutoğlu ile bir araya geldi. Samimi geçen görüşmede AK Parti Yerel Yönetimler Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül ve Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’da hazır bulundu. Başbakan Ahmet Davutoğlu ile samimi bir ortamda sohbet eden Başkan Karaosmanoğlu, Başbakana Kocaeli İle ilgili bilgiler aktardı.

KARAOSMANOĞLU BAKANLARLA BİR ARAYA GELDİ

Başbakan Prof. Dr Ahmet Davutoğlu’nun konuşmasının ardından verilen arada, Bakanlar ve siyasi aktörler Edirne caddelerinde vatandaşlarla bir araya geldiler. Sıcak ve samimi sohbetlerin yapıldığı ziyaretlerde, vatandaşlar hükümetin temsilcilerinin sahada kendileriyle olmasını memnuniyetle karşıladıklarını ifade ettiler. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ile Edirne caddelerinde esnafla bir araya gelmeyi ihmal etmediler. Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’la da bir araya gelen ikili, kısa bir süre sohbet etiler.

SELİMİYE CAMİSİNİ GEZDİLER

Edirne’nin ve tarihi dokunun önemli sembollerinden Selimiye camisini de ziyaret eden Başkan Karaosmanoğlu, burada Maliye, Savunma, Ekonomi bakanlarının yanı sıra Sakarya, Antalya ve Bursa büyükşehir Belediye başkanlarıyla da bir araya geldi. Cami cemaatiyle de sohbet eden Başkan Karaosmaoğlu “Tarihimizin en önemli sembollerinden ve yapıtlarından birisini ziyaret etmek çok güzel. Burada bakanlarımız ve belediye başkanlarımızla da bir araya gelerek vatandaşlarımızla da sohbet ettik. AK Parti’nin milletin içinden geldiğini bir kez daha görmüş olduk” dedi.

 

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :