- Hoşgeldiniz

Adres : -
Telefon : -
E-Posta : -
Websitesi : -
Üyelik Tarihi : 01 Mart 2013

Başarının adresi Seka Sporcu Eğitim Merkezi

Başarının adresi Seka Sporcu Eğitim Merkezi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Seka arazisi içinde hayata geçirilen Seka Sporcu Eğitim Merkezi, Kocaeli’nin sporcu fabrikası unvanı ile spora hizmet veriyor. 2012 yılında kurulan tesis, adına uygun şekilde spor eğitimi ile öne çıkıyor. Büyükşehir Kağıtspor Kulübü’nün birçok branşına evsahipliği yapan merkezden, diğer amatör spor kulüpleri de yararlanıyor.

10 BRANŞTA SPORA HİZMET

Batı Terminali Yanı Orduevi Karşısı’ndaki adresinde hizmet veren tesis 5 bin metrekarelik alanda yer alıyor. Merkezde Judo, Taekwando, Karate, Güreş, Boks, Cimnastik, Jeet Kunedo, Masa Tenis sporları yapılıyor. Tesiste 6 antrenman salonu, 8 soyunma odası, idari ofisler, Gençlik Merkezi, kütüphane, internet odası, etüt odası, sağlık odası, sauna, antrenör odaları, kafeterya ve misafir bekleme salonu yer alıyor.

ÖNEMLİ PROJENİN ADRESİ

Seka Sporcu Eğitim Merkezi, spor eğitimiyle göz dolduruyor. Merkez, kısa bir süre önce tanıtımı yapılan Evden Spor Projesi’nin üssü olacak. Ev hanımlarına yönelik gerçekleştirilecek proje, obezite ile mücadelenin yanı sıra hanımlara dengeli beslenme gibi önemli konularda düzenli eğitim verilmesini sağlayacak. Proje kapsamında ayrıca hanımlar egzersiz programına katılacak.

SPORCU VELİLERİ EĞİTİM ALACAK

Merkezin bir diğer önemli eğitim programı ise sporcu velilerini kapsıyor. Önümüzdeki günlerde başlayacak olan eğitim çerçevesinde sporcu ailelerine seminerler verilecek. Seminerlerde sporcu ailelerin çocuğa yaklaşımı ve beslenmesi ile ilgili bilgiler aktarılacak.

ROMAN ÇOCUKLAR UNUTULMADI

Seka Sporcu Eğitim Merkezi’nde ayrıca 41 Roman öğrenciye güreş branşında eğitim veriliyor. Haftanın dört günü gerçekleşen eğitim kapsamında çocuklar okul dışı saatlerinde uzman antrenörler gözetiminde eğitim alıyor. Güreş eğitiminin yanı sıra yine Seka Sporcu Eğitim Merkezi’nde Salı, Perşembe, Cumartesi ve Pazar günleri Roman çocuklar için başta değerler eğitimi olmak üzere sağlık, temizlik, sporun faydaları ve vatandaşlık bilincinin geliştirilmesine yönelik seminerler düzenleniyor.

SPOR KÜTÜPHANESİ KURULUCAK

Seka Sporcu Eğitim Merkezi’nde Spor Kütüphanesi oluşturulması hedefleniyor. Kütüphanede Spor Tarihi, oyun kuralları, antrenörlük bilgileri, spor alanında yazılmış yazılar, araştırmalar ve dokümanlar yer alacak.

Firmalar kategorisinde bulunan Başarının adresi Seka Sporcu Eğitim Merkezi sitemize 01 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.176 kişi tarafından ziyaret edilmiş.
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz