- Hoşgeldiniz

Barzani, Erdoğan ve Öcalan’ı takdir ediyoruz

Barzani, Erdoğan ve Öcalan’ı takdir ediyoruz sitemize 17 Kasım 2013 tarihinde eklenmiş ve 403 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Barzani, Erdoğan ve Öcalan’ı takdir ediyoruz

Mesud Barzani, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ziyareti sonrasında açıklamalarda bulundu.

Barzani’nin açıklamalarının satır başları şöyle:

Saygıdeğer Osman kardeşime saygılarımızı sunuyorum. Bu huzura gelmekten çok mutluyum. Gelişimiz kardeşlik mesajı içindir. Barış sürecini desteklemek için burada bulunuyoruz. Kürdistan halkının selamını Türk halkına iletmek istiyoruz.

Biz Kürdistan halkı olarak barış elimizi uzatıyoruz. Sayın Başbakan Erdoğan’ın attığı barış adımını takdirle karşılıyoruz. Sayın Öcalan’ın bu yaklaşımını takdirle karşılıyoruz. Barış süreci başlattıkları için. Tüm gücümüzle bu sürecin arkasında bulunmaktayız. Dileğimiz bu ki Kürdistan halkı sabırlı olsun.

Barış kolay elde edilen bir şey değildir. Çok açık söylemek istiyoruz ki bizim önceliğimiz Kürtlerin birliğidir. Kürtler birlikte olursa hem kendilerine daha iyi hem de diğer kardeşlere daha iyi hizmet sunabilirler. Dün başlayan tarihi bir süreçtir ve bunun devam etmesini umuyoruz.

Yıllarca kurban verdik, barış en iyi yöntemdir. Tabii Amed benim için değerli bir yerdir ve ilk kez olarak Amed şehrinde gezmekteyim. Ancak içten bütün yüreğimizle Amed’i seviyoruz. İnşallah mutluluk içinde bulunacağız.

tayip-barzani.jpq

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz