- Hoşgeldiniz

Balkan Kültür Evi’nde Bulgarca kursu açıldı

Balkan Kültür Evi’nde Bulgarca kursu açıldı sitemize 18 Kasım 2013 tarihinde eklenmiş ve 752 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 Balkan Kültür Evi’nde Bulgarca kursu açıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği ile faaliyetler yürütülen Balkan Kültür Evi’nde Balkan Dilleri Kurs programları ilgi görmeye devam ediyor. Daha önce başlayan Rusça derslerine ek olarak Kocaeli’deki ilk Bulgarca kursu açıldı.

BULGARCADA İKİ SINIF, İKİ DÜZEY

Geçen yıl Balkan Kültür Evi’nde Bulgarca kursuna gelen kursiyerler bu yıl ikinci kura devam ediyor. Bu dönem aynı zamanda birinci kurda yeni bir Bulgarca sınıfı da ders başı yaptı. Her iki grubun dersleri de haftada dört ders saati esası ile devam ediyor. İkinci kur kursiyerleri Salı günleri 19.00′da; birinci kur kursiyerleri ise Perşembe günleri yine 19.00′da derse başlıyor ve dört saat kurs görüyor.

ÖĞRETMENİMİZİN ANADİLİ BULGARCA

Bulgarca kursunun başarılı öğretmeni ise Nadejda Vasileva. Bulgaristan Vatandaşı olan Vasileva aynı zamanda Sakarya Üniversitesi’nde doktora yapıyor. Bulgarca Başlangıç kurunda ikinci sınıfın da açılması için kayıt alınmaya devam ediliyor. Kocaeli’de Bulgarca öğrenmek istiyorum diyenler 0 262 324 06 24 numaralı telefonu arayıp ayrıntılı bilgi alabilir.

BULGARCA BİLMEK, BEŞ DİL BİLMEK GİBİ

Konu hakkında bilgi veren Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu şunları söyledi: “Balkan dilleri konusunda istekli olan vatandaşlarımıza kaliteli dil kursları sunmayı kendimize vazife edindik. Bulgarca öğrenen birisi sadece bu dil ile yetinmiş olmuyor, aslında. Bulgarca bilen bir kişi diğer Balkan dillerinden Sırpça, Hırvatça, Boşnakça ve Makedoncayı da kolaylıkla anlayabiliyor ve bu diller kadar olmasa da Rusçaya da yakınlığı var. Zira bu Balkan dilleri arasındaki fark şive düzeyindedir. Bu da bir dil öğrenip, beş dilde yol almak gibi bir şey”

İZMİT DIŞINDA DA KURS AÇABİLİRİZ

Bal-Türk Genel Başkanı Çolakoğlu, talep olması durumunda İstanbul Pendik, Gebze ve Karamürsel’de de Bulgarca dil kursları açabileceklerini ifade etti.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz