- Hoşgeldiniz

Balkan Hız Pateni (Short Trcak) Balkan Şampiyonası Mutlu Bitti

Balkan Hız Pateni (Short Trcak) Balkan Şampiyonası Mutlu Bitti sitemize 09 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 658 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 Balkan Hız Pateni (Short Trcak) Balkan Şampiyonası Mutlu Bitti

5 Ülkeden 51 sporcunun katılımıyla gerçekleşen Balkan Hız Pateni (Short Trcak) Balkan şampiyonası Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Olimpik Buz Sporları salonunda hafta sonu yapıldı. 500,1000,1500 ve 777 metre kategorileriyle 3000 ve 5000 metre bayrak yarışlarında sporcular buz üstünde kıyasıya mücadele etti. 25 Sporcuyla şampiyonaya katılan Türk milli takım kafilesinde Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübünden 6 sporcu yer aldı.

TÜRKİYE 14 MADALYA KAZANDI

Buz Pateni Federasyonu ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen yarışlar oldukça çekişmeli geçen bayrak yarışlarıyla son buldu. Türkiye toplamda 5 altın, 5 gümüş 4 bronz madalya ile yarışmayı tamamladı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübü sporcuları ise yarışmada bir altın, bir gümüş, dört bronz madalya olmak üzere toplam altı madalya kazandı.

MADALYALAR VERİLDİ

Müsabakaların ardından sporculara madalyalarını Türkiye Buz Pateni Federasyon Başkanı Fahrettin Kandemir, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı, Federasyon yönetim kurulu üyeleri Dilek Okuyucu, Emine Malkoç, Ercüment Yıldırım, Türkiye Buz Pateni Federasyonu Genel Sekreteri Başak Derbent, Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintımar verdi.

KOCAELİ’DEN MEMNUN AYRILDILAR

Birçok uluslararası organizasyona ev sahipliği yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bir organizasyonu daha başarı ile tamamladı. Türkiye’nin yanı sıra Bosna Hersek ,Bulgaristan, Romanya ve Hırvatistan’dan Balkan şampiyonası için gelen sporcu ve idareciler, organizasyonun kusursuz geçmesinden dolayı yetkililere teşekkürlerini ilettiler. Kocaeli’yi ve Kocaeli halkını samimiyetlerinden dolayı çok beğendiklerini dile getiren sporcular yeniden Kocaeli’ye geleceklerini belirttiler.

 

 

 

 

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz