- Hoşgeldiniz

Aşıroğlu Tüneli için zemin çalışması başlatıldı

Aşıroğlu Tüneli için zemin çalışması başlatıldı sitemize 01 Ağustos 2013 tarihinde eklenmiş ve 946 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Aşıroğlu Tüneli için zemin çalışması başlatıldı

Darıca’da D-100 yan yoluna bağlanan Aşıroğlu Caddesi’nde başlatılan tünelli kavşakla Gebze- Darıca ile İstanbul-İzmit yönlü trafik akışının düzenlenmesi hedefleniyor. Tünel geçişli kavşakla birlikte Gebze Ankara Caddesi’ne bağlanacak olan Aşıroğlu Caddesi yeni bir alternatif güzergah oluşturacak.

ZEMİN ÇALIŞMALARI YAPILIYOR

Kavşağın oluşturulması için yan yollarda zemin çalışması başlatıldı. Kazı çalışmalarıyla birlikte kazıklar için demir örme işleri sürüyor. Çalışmaların sürdüğü İzmit- İstanbul yönünde trafik kontrollü olarak işliyor. D-100 üzerinde oluşturulacak tünel geçişli kavşakla D-100 İzmit-İstanbul yönü trafiği tünel içinden işleyecek. Gebze ve Darıca yönüne gidecek araçlarda yan yollar ve tünel üstündeki hemzemin kavşağı kullanarak istedikleri yöne gidebilecekler.

D-100 DEN TRANSİT GEÇİŞ

Tünel geçişli kavşağın iç kısmı 2×2 gidiş geliş olurken yan yolların trafiği tek yönde akacak. D-100 ile yan yollar arasındaki giriş-çıkışlar sağlanacak. Kavşak Gebze-Darıca arasında kuzey güney yönde bağlantı sağlayacak. D-100’deki trafik de transit hale gelmiş olacak.

31 METRE GENİŞLİĞİNDE

31 metre genişliğe sahip olacak kavşağın tünel bölümü 140 metre dal- çık şeklinde olacak. Kavşaktaki yollarda 27 bin 500 ton sıcak asfalt malzeme kullanılacak. Kavşaktaki kaldırımlara ayrıca 14 bin 750 metrekare parke 5 bin 500 metre bordür döşenecek.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz