- Hoşgeldiniz

ANDIMIZA UCUBE DEDİ

ANDIMIZA UCUBE DEDİ sitemize 23 Şubat 2014 tarihinde eklenmiş ve 431 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 

ANDIMIZA UCUBE DEDİ

Her yıl eğitim sorunlarını masaya yatırmak için toplantı gerçekleştiren Eğitim – Bir – Sen bu yıl ki toplantısını Antikkapı Restoran’da düzenledi.

egitim-bir-sen

Toplantıya Eğitim Bir – Sen Genel Başkanvekili Ahmet Özer, İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, Memur – Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir – Sen Şube Başkanı Halil İbrahim Keleşoğlu, Memur – Sen’e bağlı sendika temsilciler ve eğitimciler katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Memur – Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir –Sen Şube Başkanı Halil İbrahim Keleşoğlu, konuşmasında Gezi olaylarına yer ayırdı. Gezi olaylarının küresel bir operasyon olduğunu dile getiren Keleşoğlu, “Küresel operasyon Gezi olayları ve ardından gelen 17 Aralık operasyonları ile ülkeye ve ümmete ağır ve öldürücü hamleler yaptı. Bu tezgahçılar ve maşalarını tarih affetmeyecektir” ifadelerini kullandı.

İlimize yeni atanan İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak ise Eğitim Bir – Sen’e eğitim kurumlarına türban serbestliği kazandırılmasında verdiği mücadeleden dolayı teşekkür etti. Sendika ailesinin içerisinden geldiğini ifade eden Başak, 1992 yılında Batman’da görevdeyken sendikanın kurulduğunu söyleyerek, “Sendikanın ilk kurulduğu günleri hatırlıyorum. Türkiye gündemini belirleyen bir sendika oldu. 4 + 4 + 4 sisteminden başörtüsünün serbest kalmasına kadar birçok olayda emekleri olduğu için kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Toplantının son konuşmasını gerçekleştiren Eğitim Bir – Sen Genel Başkanvekili Ahmet Özer ise, “Üniversitenin önlerinde gözü yaşlı bekleyen türbanlı öğrencilerimiz vardı. Din eğitimi yasaklanmıştı. Kuran kursları kapatılıyor, yaş sınırlaması getiriliyordu. Yeni düzenlemeler ile andımız ucube ritüelini kaldırdık. Andımızın kalkması demokratikleşme yolunda çok önemli bir adım oldu” diye konuştu. Özer konuşmasında karma eğitimin son bulması gerektiğini de dile getirdi.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz