- Hoşgeldiniz

Adres : -
Telefon : -
E-Posta : -
Websitesi : -
Üyelik Tarihi : 14 Temmuz 2013

Altay

Uzun yıllar İzmir’i Süper Lig’de temsil eden Altay, yeni sezonda gözünü kararttı, hedefi zirve olarak belirledi. 100. yılında şampiyonluk yaşamak isteyen Siyah-Beyazlılar takımın başına ise alt ligler için Türk futbolunun en tecrübeli isimlerinden biri olan Ümit Kayıhan’ı getirdi. Niyazi Konuşmaz başkanlığında eski şaşaalı günlerine geri dönmek isteyen Altay’da camia, yönetim, taraftar ve teknik heyet omuza omuza verdi, güçlü ve kaliteli bir takım oluşturmak için harekete geçti. Altay’da 3. kez görev alacak olan teknik direktör Ümit Kayıhan, Siyah-Beyazlılar’ın büyük hedeflerini FANATİK’le paylaştı, rakiplere de mesaj gönderdi. Biz de sözü daha fazla uzatmadan Kayıhan’a bırakalım:

‘100 yıla bedel’
“Altay’ın 8 sene formasını terletmiş biri olarak bu takımın 100. yılında bu teklifin bana yapılması son derece gurur verici bir durum. 100. yılda görev almak 100 yıla bedel. Bana sunulan bu onurun karşılığını vermek ve Altay’a başarılar yaşatmak için buradayım. Bu takımda daha önce hem oyuncu hem de hoca olarak başarılar yaşadım. Benim golümle gelen bir kupa şampiyonluğu var. Bu 3. Altay deneyimim. Tecrübemizle yola çıkıyoruz. Hedeflerimize ulaşacağımıza da inanıyoruz.”

‘Kimseden korkumuz yok’
“Bu takım buralarda olmamalı. Altay’ın yeri her zaman Süper Lig. Biz de bunun için buradayız. Teknik heyetim ve yönetimimizle elimizden geleni yapacağız. Bunun için gerekli ortam var. Ama biraz da gerçekçi olmamız lazım. Çok zorlu bir lig bizi bekliyor. Birbirinden güçlü takımlara karşı mücadele edeceğiz, ancak sonunda mutlu sona ulaşacağız. Kırmızı Grup diğerine göre daha zorlu görünüyor ama rakip ayırt etme lüksümüz yok. Kimseden çekinmiyoruz. Biz de bu doğrultuda bir takımla sezona başlayacağız.”

‘Yepyeni Altay’
“Benim özellikle Altay’daki hedefim; hızı düşünen, taktik disiplini olan ve 90 dakika mücadeleyi elden bırakmayan bir takım kurabilmek. Kadromuzu bu kapsamda yapılandırıyoruz. Altay yarışmacı olduğu kadar futbola genç isimler kazandıran da bir takım. Bu profili daha da geliştireceğiz. Öncelikle takımımıza fayda sağlayacak genç oyuncuların üzerinde durup, onları tecrübeli futbolcularla harmanlayacağız. Yani Altay’ı bugün başarıya taşırken, bir yandan da geleceğini inşa edeceğiz. Kaleci Ali Şaşal, Cihan ve Halil gibi gençlerimizi teklifler almalarına rağmen takımda tutacağız.”

‘Bombalar yolda’
“Çok güçlü ve hedefi olan takımlarla mücadele etmek için onlardan daha iyi olmanı gerekir. Biz de Altay olarak en kaliteli takıma sahip olmalıyız. Özellikle birçok takımın peşinde olduğu Korhan’ı takımda tutacağız. Genç oyuncularımızın dinamizmini bu ligleri iyi bilen oyuncularla birleştireceğiz. Benim daha önceden de çalıştığı nirkaç isim üzerinde çalışıyoruz. Çok yakın zamanda taraftarımızı heyecanlandıracak transferlerle gücümüze güç katacağız. Sezonun sonunda da şampiyon olacağız.”

Ömer Necati Albayrak

Firmalar kategorisinde bulunan Altay sitemize 14 Temmuz 2013 tarihinde eklenmiş ve 692 kişi tarafından ziyaret edilmiş.
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :