- Hoşgeldiniz

Alkollü AKP’li Başkan Ölümlü Kaza Yaptı

Alkollü AKP’li Başkan Ölümlü Kaza Yaptı sitemize 10 Aralık 2013 tarihinde eklenmiş ve 374 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Alkollü AKP’li Başkan Ölümlü Kaza Yaptı

Bursa’nın Mustafakemalpaşa İlçesi’nde, alkollü olarak kullandığı makam otomobilinin devrilmesi sonucu 1 kişinin ölümüne neden olduğu gerekçesiyle tutuklanan Tatkavaklı Belde Belediye Başkanı AKP’li Orhan Alper’in ehliyetine alkollu araç kullandığı için geçen ay el konulduğu ortaya çıktı.

Kazada araçta bulunan AKP Tatkavaklı Belde eski Başkanı 46 yaşındaki Mustafa Makak öldü, Belediye Başkanı Orhan Alper ve makam şoförü 37 yaşındaki Gürkan Korkusuz da hafif yaralandı.

Kaza ardından aracı kullandığını söyleyen makam şoförü Korkusuz, olayda bir kişinin öldüğünü öğrenince ifade değiştirerek, direksiyonu belediye başkanı Alper’in sürdüğünü söyledi. Hastanede yapılan kontrolde 2.20 promil alkollü olduğu belirlenen Başkan Orhan Alper, sevk edildiği nöbetçi mahkeme, tarafından ‘Ölüme neden olmak’ suçundan tutuklandı.

Soruşturma sonucu Belediye Başkanı Orhan Alper’in bir ay önce Yalıntaş Beldesi’nde hasarlı trafik kazasına karıştığı ve 0.56 promil alkollü olması nedeniyle ehliyetine el konulduğu belirlendi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

akp-li-alkollu-baskan

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz