- Hoşgeldiniz

AKP’li Çakma Tarihçi Haddini Aştı:”Öcalan da Atatürk kadar lider”

AKP’li Çakma Tarihçi Haddini Aştı:”Öcalan da Atatürk kadar lider” sitemize 26 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 585 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

AKP’li Çakma Tarihçi Haddini Aştı:”Öcalan da Atatürk kadar lider”

“Akil İnsanlar” Marmara Bölgesi heyetinde yer alan çakma tarihçi Mustafa Armağan, Vatan Gazetesine konuştu. İşte Armağan’ın çok tartışma yaratacak o açıklamaları:

‘Bana sorarsanız asıl bu katılıkla devam edilirse bölüneceğiz. Zaten İslamiyet paydası dışında değerlerde tam bir bölünme yaşanmış durumda. Okul kitaplarında Şeyh Said’e hain diyorsunuz ama Diyarbakır’da o bir kahraman olarak görülüyor. Ruhuna Mevlit okutuluyor! Seyit Rıza’ya isyancı diyorsunuz, Tunceli’de heykelini dikiyorlar. Terörist dediklerinizin cenazeleri tıpkı buradaki şehit cenazelerindeki gibi alayişli törenlerle kaldırılıyor Yani zaten değer olarak büyük ölçüde bir ayrışma başlamış. Bu katılık devam ederse bölüneceğiz asıl. Biz diyoruz ki, gelin geç olmadan yeniden bir millet olmanın, toplumsal olarak bütünleşmenin yolunu yordamını bulalım, yoksa durum çok vahim.

ÖCALAN VE ATATÜRK

‘Türk ve Kürt kardeşlerimizin ortaklıkları aynı vatanda, aynı bayrak altında ve aynı din kapsamında yaşıyor olmalarından geliyor. Bizi birleştirecek motiv, İslamiyettir.  Bu dönemde Öcalan’ın da bu gerçeği görmüş olması benim kanaatime göre bir ilerlemedir. Dini kullanıyor mu? Yoksa samimi mi? Bilemem. Hem dini hangi siyasetçi kullanmamış ki? Atatürk mü kullanmamış? 1923 Şubatında verdiği Balıkesir hutbesinde ‘Anayasamız Kur’an-ı Azimüşşan’daki emirlerdir’ diyen Mustafa Kemal değil mi? Unutmayın: Öcalan da Atatürk kadar pragmatik bir lider.

mustafa-armagan

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz