- Hoşgeldiniz

AKP’de İstifalar Sürüyor

AKP’de İstifalar Sürüyor sitemize 25 Aralık 2013 tarihinde eklenmiş ve 396 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

AKP’de İstifalar Sürüyor

İdris Naim Şahin’de istifa etti

AK Parti Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin de partisinden istifa etti. Şahin, Muammer Güler’den önce İçişleri Bakanı olarak görev yapmıştı.

idris-naim-sahin

Dershanelerle ilgili yaşanan tartışmaların ardından milletvekilleri İdris Bal ve Hakan Şükür de AK Parti’den istifa etmişti.

AK Parti’den istifa eden Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal’dan ilk açıklama geldi

AK Parti’den istifa eden Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal, 17 Aralık operasyonu ile ilgili açıklama yaptı. Bakan istifalarını değerlendiren Bal, “Üç bakanın istifaları çok geç alınmış bir karardır. Ancak özellikle Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Erdoğan Bayraktar’ın tutumu son derece önemlidir. Zira Bayraktar hem Bakanlıktan hem vekillikten istifa ederken baskıcı ve dayatmayıcı tutumlar ile istifa etmeyeceğini ve aslında esas istifa etmesi gereken kişinin sayın Başbakan olduğunu söylemiştir” dedi.

kutahya_milletvekili_idris_bal

İdris Bal 17 Aralık operasyonuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Konunun aydınlatılması gerektiğini belirten Bal şu ifadeleri kullandı: “Ortadaki iddia son derece önemlidir. 3 bakanın çocuklarının da aralarında bulunduğu böylesine bir yolsuzluk iddiası başka konular ile çarpıtılmamalıdır. Yolsuzluk var ise üzerine sonuna kadar gidilmelidir. Açığa kavuşturulması gereken konu suç var mıdır yok mudur ve bir an önce bunun aydınlatılması konusudur. Başka söylemler ile konu asli mecraından uzaklaştırılmamalıdır. Böyle önemli bir suçlamayla gözaltına alınan insanların bulunduğu bu dava ile ilgili konuşulanlar ve medyanın ve hükümetin tavrı da bir demokrasi sınavı haline geldi. Bir kısım insanlar yapılan bu operasyonun içeriğinden ziyade, kimin yaptığı ve niye yaptığı ile ilgilenmeye başladı. Halbuki birinci sınıf demokrasilerde gözaltı ve suçlamalarla ilgili yapılan müdahalenin kimin tarafından yapıldığı değil, suç unsuru olup olmadığı araştırılır. Bu olayda da herkesin odaklanması gereken nokta bu büyük suç ithamının doğru olup olmadığıdır.”

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz