- Hoşgeldiniz

Aile hekimliği için 10 bin randevu alındı

Aile hekimliği için 10 bin randevu alındı sitemize 14 Temmuz 2013 tarihinde eklenmiş ve 535 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Hakkı Öztürk,  “Merkezi Randevu Sistemi ALO 182″nin, hem vatandaşın hem de sağlık personelinin zamanı doğru kullanmasına ve planlamasına imkan verdiğini belirtti.

Randevu sistemiyle muayene için gelen vatandaşların özellikle sabah saatlerinde yoğunluktan ötürü yaşadıkları sıkıntıyı ortadan kaldırmayı, daha hızlı ve kaliteli hizmet sunmayı amaçladıklarını vurgulayan Öztürk, 1 Temmuz itibarıyla aile hekimliğinin de randevu sistemine dahil edildiğini hatırlattı.

Öztürk, ilk hafta aile hekimliği için 10 bin randevu alındığını bildirdi.

Sistem, sürekli kontrol ediliyor

Sistemin dijital ortamda sürekli kontrol edildiğini dile getiren Öztürk, “Vatandaşın hangi saatte aradığını, ne kadar süre beklediğini, ne kadar süre içinde randevu verildiği ya da verilemediği belirleniyor. Hangi branştan randevu talep edildi. Bunların tamamı tespit ediliyor” diye konuştu.

Öztürk, aynı gün içinde randevu verilmesinin söz konusu olmadığını, ertesi gün için ayarlama yapıldığını anlatan Öztürk, buna imkan olmaması durumunda randevunun ilk 3 gün içinde verilmesine gayret gösterildiğini belirtti.

Vatandaş memnuniyetinin sürekli izlendiğini belirten Öztürk, her gün istatistiksel olarak anlamlı bir sayıda hastaya geri dönülüp, bir şiyayetleri olup olmadığının sorulduğunu kaydetti.Öztürk, “İlk haftabir şikayet ya da memnuniyetsizlik söz konusu olmadı” diye konuştu.

“Sistemde hiçbir şekilde sorun yok”

Öztürk, sistemde, ilk gün gösterilen yoğun ilgiden kaynaklanan kısa süreli problem yaşandığını belirterek, şunları kaydetti:

“Vatandaşlarımız, ilk gün heyecanıyla ‘randevu alabilir miyiz’ diye sistemi yoğun olarak aradı. Özellikle sabahın ilk saatlerinde çağrıya cevap verilememesi ve bir süre bekleme oldu. İlk 2-3 saatlik sorunun ardından sisteme rahatlıkla ulaşılabildi. Uygulamanın ilk dönemlerinde böyle şeyler yaşanabiliyor. Sistemde hiçbir şekilde sorun yok. Vatandaşlarımız,sistemi gün içinde arayarak randevularını alabilirler.”

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz