- Hoşgeldiniz

Ahmet Penbegüllü Kültür Merkezi hizmete girdi

Ahmet Penbegüllü Kültür Merkezi hizmete girdi sitemize 26 Ağustos 2014 tarihinde eklenmiş ve 493 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Gebze Beylikbağı’nda yapımını tamamladığı kültür merkezine Gebze’nin eski belediye başkanlarından merhum Ahmet Penbegüllü’nün adı verildi. Gebze Beylikbağı Ahmet Penbegüllü Kültür Merkezi, düzenlenen tanıtım programıyla hizmete açıldı. Tanıtım töreni, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Milletvekili Mehmet Ali Okur, Vali Vekili Mustafa Güni, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Darıca Belediye Başkanı Şükür Karabacak, İl Emniyet Müdürü Levent Yarımel’in katılımıyla gerçekleştirildi.

İNSANIMIZI YÜCELTMEK EN BÜYÜK MURADIMIZ

‘’İnsanımızı yüceltmek ve onurlu bir hayat yaşatmak bizim en büyük muradımızdır’’diyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu; “Beylikbağı bölgemizin bu tür sosyal tesislere ihtiyacı vardı. Bu güzel kentte zamanında hizmet etmiş gönül vermiş olan rahmetli Ahmet Penbegüllü kardeşimizin ismini bu tesise verdik. Zor bir zamanda hizmette bulunan Ahmet Penbegüllü kardeşimiz ‘e bu vesileyle Allah’tan rahmet diliyorum. Sosyal tesisimizin bölgemize değer katması, güzellik ve mutluluk getirmesini Yüce Rabbimden temenni ediyorum” dedi.

AÇILIŞLARA YETİŞEMİYORUZ

Bilim ve Sanayi Bakanı Fikri Işık,” Allaha şükürler olsun öyle noktaya geldik ki yoğun ve güzel hizmetler yapıp açılışlara dahi yetişemiyoruz. Şuanda yapmamız gerek o kadar açılış var ki Kocaeli’nde sadece 50’nin üzerinde okul var. Artık hangi açılışa hangi arkadaşımızın gitmesi gerek bu konuda bile zorlanıyoruz. Bugün Beyikbağı’nda yapılan Kültür Merkezine merhum Ahmet Penbegüllü’nün ismi verilmesi aynı zamanda iadeyi itibardır. Bu ismin Kültür Merkezine verilmesinden dolayı düşünceyi ortaya koyan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :