- Hoşgeldiniz

Ağzımızdan çıkan kaderimiz olur

Ağzımızdan çıkan kaderimiz olur sitemize 24 Mart 2015 tarihinde eklenmiş ve 229 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından kurum personeline yönelik “Beyni Etkin Kullanma ve Hafıza Teknikleri” eğitim semineri Uzman Psikolog Ertan Şimşek tarafından verildi. Eğitime Büyükşehir Belediyesi çalışanları yoğun ilgi gösterdi.

BİLİNÇALTI HER SÖYLENENİ KAYDEDER

Hafıza tekniklerinin temel mantığı, isim ve resimleri hafızaya alma gibi konuların ele alındığı interaktif eğitim seminerinde konuşan Uzman Psikolog Ertan Şimşek ağzımızdan çıkan kaderimiz olur diyerek” Beyin bilgisayar hard diski gibidir. Bilinçaltı her söyleneni kaydeder. Bu yüzden ben yapamam, başaramam gibi cümleleri kullanarak bilinçaltımızı yanlış yönlendirmemeliyiz” dedi. Hafıza güçlendirme tekniklerinin bilinçaltı yöntemler kullanılarak güçlendirilebileceğini belirten Şimşek, “güçlü bir beyine ve hafızaya sahip olmak istiyorsak beynimizi ona göre programlamalıyız” ifadesini kullandı.

BEYİN YORULMAZ

Beynin yorulmadığını söyleyen Şimşek, beynin kimyasal yapısının oksijen ve glikoz olduğunu belirtti. “Beynin ihtiyaç duyduğu tek şey bu ikisidir. Sadece kaslarımız yorulur, beynimiz asla yorulmaz” dedi. Beynin sağlıklı çalışabilmesinin rüya görmekle alakalı olduğunu ifade eden Şimşek, “Rüya görmek, beynin sağlıklı çalıştığının en önemli göstergelerindendir” ifadesini kullandı.

BAŞARILI OLMANIN DÖRT İLKESİ

“Hafıza teknikleri beynin gıdıklanmasıdır” diyen Şimşek, hayatımızda uygulamamız gereken dört ilkeyle başarılı olmanın formülünü verdi. “Ne istediğini bilmek, uyum içerisinde olmak, duygusal sezgi ve estetikle” başarının elde edilebileceğini kaydetti. Yoğun bir katılımın olduğu eğitim seminerinde Uzman Psikolog Ertan Şimşek beynin etkin kullanılması ve hafıza tekniklerinin kullanılması konularında birçok teknik ve pratik uygulama örneği anlattı.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :