- Hoşgeldiniz

9 MEZBAHADA KURBANLAR KESİLDİ

9 MEZBAHADA KURBANLAR KESİLDİ sitemize 05 Ekim 2014 tarihinde eklenmiş ve 219 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Büyükşehir Belediyesi’ne ait mezbahalarda veteriner hekim kontrolünde ve hijyenik şartlarda kurbanlar kesildi. Alınan önlemler sayesinde kurbanlıklarını kestiren vatandaşlar zahmetsizce dini vecibelerini yerine getirmelerinin mutluluğunu yaşadı.

 HİJYENİK, VETERİNER KONTROLÜNDE

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı’nda vatandaşların sorunsuz ve zahmetsiz olarak dini vecibelerini yerine getirmeleri için çalışmalarını yürütüyor. Bu amaçla 9 mezbaha Büyükşehir, vatandaşların memnuniyeti için her türlü imkanı hazır hale getirdi. Kurbanın kesiminin devam ettiği mezbahada veteriner kontrolünde hijyenik şartlarda hizmet verildi.

 MODERN ALETLER KULLANILDI

Bayramın ilk günü Solaklar Mezbahanesi’ni tercih eden vatandaşlar daha önce sıra alımı işlemlerinin yapılması ile bekleme olmadan kurbanlıklarını kestirdi. Solaklar Mezbahanesi’ndeki kesim işlemleri ise bilindik Türkiye manzaralarından uzak, hijyenik ve modern aletlerin kullanıldığı bir ortamda gerçekleştirildi.

 ÜCRETSİZ HİZMETLER

Her türlü tedbirin alındığı Solaklar Merkez Mezbahanesi’nde ambülans ve veteriner hekimler hazır bulundu. Ambülans birimi yaralananlara anında müdahale etti. Büyükşehir Zabıtası olası karışıklıkların önüne geçilmesi asayişi sağladı. Vatandaşlara ücretsiz olarak çay, poğaça, meyve suyu ikram edilirken ayrıca internet hizmeti sağlandı. Büyükşehir Belediyesi’nin kesim noktalarında kurbanını kestiren vatandaşlar yapılan hizmetten çok memnun olduklarını ifade etti.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :