- Hoşgeldiniz

23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği 19 Nisan Cuma başlıyor

23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği 19 Nisan Cuma başlıyor sitemize 18 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 825 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği 19 Nisan Cuma başlıyor

23 Nisan Festivali Start alıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği 19 Nisan Cuma başlıyor. Ülke grupları Kocaeli’ne gelmeye devam ederken Festival için son hazırlıklar da sürüyor. Birbirinden güzel etkinliklerin yer alacağı festival Kocaeli Büyükşehir Belediyesi hizmet binası önünde start alacak.

KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ

Ülke grupları ilk olarak Nuh Çimento İlköğretim Okulu önünde toplanacak. Saat 14.30’da başlayacak olan kortej yürüyüşünde 41 ülkeden gelen 1000 çocuk, yürüyüş yolundan ilerleyerek Büyükşehir önüne gelecek.Burada Büyükşehir Belediyesi yetkililerince karşılanacak.Saat 15.30’da ise Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası önünde Festivalin açılışı yapılacak ve hediyeleşme gerçekleşecek.

20 – 23 NİSAN FUAR ALANI PROGRAMI

Çocuk Eğitim ve Eğlence Fuarı 20 – 23 Nisan tarihleri arasında Uluslararası Fuar Merkezi’nde saat 10.00 – 20.30 arası çocukların ve ailelerinin hizmetinde olacak. 2013 yılı sonunda Türkiye’nin en büyük Bilim Merkezi ve Kağıt Müzesi’ni açacak olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bu konuya dikkat çekmek amacıyla bu yıl Fuarın ana konseptini “Bilim” olarak belirledi.

KENDİ ROBOTLARINI ÜRETECEKLER

Fuarda çocuklar, atıklardan kâğıt yapımını öğrenecek, Kaz ve Keşfet atölyesi ile arkeolojik kazı yapacak, elektronik devre ve elektronik örümcek yapımı öğrenirken kendi robotlarını üretecekler.

UÇURTMA, GEMİ VE UÇAK YAPIMI

Ayrıca çocuklar doğal bitkilerle kendileri için parfüm üretirken, kimya deneyleri ile böceklerin dünyasında keşfe çıkacak, botanik bahçesinde kendi bitkisini dikecek, uçurtma, gemi ve uçak yapımını öğrenecek, cam üfleme standlarında camın yapımına tanıklık edecek, dijital oyun alanında sınırsız eğlence yaşayacak.

TÜRKİYE’NİN SEÇKİN KURUMLARI FESTİVALDE

23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali’nde Türkiye’nin önde gelen bilim merkezleri ve kuruluşları da bulunacak. Aralarında İTÜ Bilim Merkezi, Türk Beyin takımı, MAD Science, BASF, Bursa Bilim Merkezi, Türk Hava Kurumu, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi, Milli Eğitim Bakanlığı, Kocaeli Bilim-Sanat Merkezi, İstanbul Go Okulu, Bayrampaşa Bilim Merkezi, Kocaeli Gençlik Spor Merkezi, Derince Belediyesi Engelsiz Yaşamı Destekleme Merkezi, Kocaeli Gençlik Meclisi Bilim Kulübü miniklere festival boyunca bilimsel çalışmalar sunacaklar.

“SURİYELİ ÇOCUKLARA Bİ DÜNYA OYUNCAK”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bir yandan büyük organizasyonlara imza atarken diğer yandan da sosyal sorumluluk projelerini unutmuyor. Büyükşehir Belediyesi bu yıl da ülke genelinde ses getirecek olan “Suriyeli çocuklara Bi Dünya Oyuncak Kampanyası” düzenliyor. Kentin dinamikleri ile birlikte yürütülen proje kapsamında festival boyunca fuar alanına kurulacak gerçek araba boyutundaki kumbaraya, miniklerin attığı oyuncaklar festival sonunda toplanacak ve Hatay da kurulan Suriyeli mültecilerin bulunduğu kamptaki çocuklara teslim edilecek.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz