- Hoşgeldiniz

200 No’lu hat Kartal Metrosu’na kadar uzatıldı

200 No’lu hat Kartal Metrosu’na kadar uzatıldı sitemize 21 Haziran 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.083 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

200 No’lu hat Kartal  Metrosu’na kadar uzatıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hızlı tren çalışmaları nedeniyle faaliyete konan 200 numaralı hat Kartal Metrosu’na kadar uzatıldı. İstanbul sınırları içerisinde D-100 üzerindeki bütün duraklardan yolcu alıp indirecek olan hatla ilgili güncel çalışma saatleri ulasimrehberi.kocaeli.bel.tr adresinden takip edilebiliyor.

MAĞDURİYET YANŞAMAMASI İÇİN

TCDD’nin Ankara – İstanbul Yüksek Hızlı Tren Projesi kapsamında çalışmalara başlanmış bu kapsamda tren seferleri durdurulmuştu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi mağduriyet yaşanmaması ve gidiş gelişlerin rahat bir şekilde devam edebilmesi için 200 numaralı Kartepe – Tuzla hattını devreye almıştı.

ÇALIŞMALAR 24 AY SÜRECEK

Vatandaşların mağduriyetlerini gidermek için amacıyla seferler yapan 200 numaralı hat, TCDD tarafından Haydarpaşa – Söğütlüçeşme – Pendik Banliyö hattının, YHT inşaatı ve hat yenileme çalışmaları nedeniyle 19 Haziran 2013 tarihinden itibaren 24 ay süreyle tren trafiğine kapatılmasıyla Kartal Metrosu’na kadar uzatıldı.

D-100 ÜZERİNDEN

200 No’lu Hatta çalışan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait belediye otobüsleri, seferlerini Kartepe- İzmit – Derince – Körfez – Dilovası – Gebze – Tuzla – Pendik D-100 Güzergahından Kartal Metrosu’na ulaşacak şekilde çalışmaya başladı. Ayrıntılı bilgiyi Alo Büyükşehir 444 11 41 nolu telefon hattından ve ulasimrehberi.kocaeli.bel.tr web adresinden alınabilir.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz