- Hoşgeldiniz

Başkan Karaosmanoğlu’na Kassel’de sıcak karşılama

Başkan Karaosmanoğlu’na Kassel’de sıcak karşılama sitemize 22 Şubat 2013 tarihinde eklenmiş ve 670 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Başkan Karaosmanoğlu’na Kassel’de sıcak karşılama

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli’in kardeş kenti olan Almanya’nın Kassel şehrinin kuruluş yıldönümü etkinliklerine katıldı. 1100’üncü kuruluş yılını kutlayan Kassel’e özel davetli olarak katılan Başkan Karaosmanoğlu, burada Kassel Belediye Başkanı Bertham Hilgen tarafından kapıda sıcak bir şekilde karşılandı.

KARDEŞ ŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLARI KATILDI

Kutlama programına Başkan Karaosmanoğlu ve AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek’in yanı sıra Hessen Eyaleti Başbakan’ı Volker Bouffier ile Kassel’in 10 kardeş şehrinin belediye başkanları ve 2000 kişilik davetli topluluğu katıldı. Program sonrası Başkan Karaosmanoğlu, Genel Sekreter Yarımcısı Tahir Büyükakın, Ulaşım Daire Başkanı Abdulmuttalip Demirel ve İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı ile birlikte Frankfurt ve İsviçre’nin Lozan kentinde toplu taşıma sistemlerini inceledi.

KASSEL’İN KARDEŞ KENTLERİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra Kassel Belediyesi’nin 10 kardeş şehri daha bulunuyor. Kassel’in kardeş şehirleri şu kentler: Kocaeli – Türkiye, Floransa – İtalya, Mulhouse – Fransa, Ramat Gan – İsrail, Rovaniemi – Finlandiya, Västerås – İsveç, Yaroslavl – Rusya, Mitte – Berlin – Almanya, Arnstadt – Almanya, Montana – Bulgaristan.

KASSEL TARİHİ

2013 yılında kuruluşunun 1100. yılını kutlamaya hazırlanan Dokumenta Şehri Kassel, Hessen Eyaleti’nin en büyük üçüncü şehri konumunda. 1926 yılına kadar Cassel olarak anılan şehir, 1999 yılından itibaren resmi olarak Dokumenta Şehri Kassel unvanını aldı. Kassel coğrafi olarak Almanya’nın göbeğinde yer alması nedeniyle kilit bir öneme sahip.

20130221_bskkassel1

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :