- Hoşgeldiniz

15 bin 42 sokak hayvanı ile ilgilenildi

15 bin 42 sokak hayvanı ile ilgilenildi sitemize 05 Ocak 2015 tarihinde eklenmiş ve 314 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Veteriner Şube Müdürlüğü’ne bağlı Kandıra Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi’nde sokak hayvanlarına yönelik çalışmalar devam ediyor. Sokak Hayvanları ve Rehabilitasyon Merkezi’nde 2014 yılı boyunca 15 bin 42 sokak hayvanı ile ilgili çalışma gerçekleştirildi.

SOKAK HAYVANI KISIRLAŞTIRILDI

Büyükşehir Belediyesi Kandıra Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi’nde gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında 2014 yılı boyunca 4 bin 152 sokak hayvanı kısırlaştırıldı. Ayrıca merkezde 4 bin 759 hayvan tedavi edildi. Sokak Hayvanları Barınma Merkezi’nde 894 sokak hayvanına karma aşı, 4 bin 703 hayvanın ise kuduz aşısı yapıldı.

534 TANESİ SAHİPLENDİRİLDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne gelen hayvanlardan 534 tanesi sahiplendirilerek sıcak yuvalarına kavuştu. Dileyen vatandaşlar merkezden hayvan sahiplenebiliyorlar, sahiplendikleri hayvanın ömür boyu sağlık bakımları ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılıyor.

170 DÖNÜM ALAN ÜZERİNE KURULU

Tam donanımlı olarak hizmet veren bakım merkezi Kandıra’da Cezaevi’ne yakın bir bölgede 170 dönüm alan üzerine kuruldu. Yaralı ve bakıma muhtaç hayvanlar bu merkezde iyileştiriliyor. Kompleks halindeki yapının içerisinde 3 adet postoperatif (ameliyat sonrası binası), 1 adet ameliyathane, 1 adet karantina, 1 adet uyuz ünitesi, 1 adet işçi binası, 1 adet de kafeterya binası yer alıyor.

20 ADET MÜŞAHADE ODASI

Karantina ünitesi 20 adet müşahede odası, mama odası ve bulaşıkhaneden oluşurken, uyuz ünitesinde 20 adet müşahede odası, mama odası ve gezinti bahçeleri yer alıyor. Merkezde ayrıca işçi binası, personel odaları, soyunma odaları, duş ve tuvaletler, yemekhane, mekanik odası, malzeme odaları ve çamaşırhaneler de bulunuyor. Merkezde birer adet de konferans salonu ve kafeterya yer alıyor.

SAĞLIK BİRİMLERİ

Ameliyat sonrası binası bulaşıkhane, mama odası, müşahede odaları ve bahçe gezinme alanlarından oluyor. Bina içerisinde zeminler ve duvarlar seramik kaplama yapıldı. Ameliyathanede ise ilk kabul, ön muayene, mama odaları, 40 adet müşahede kısmı, veteriner hekim odası, röntgen odası, yıkama ve kurutma odası, ecza odası ve operasyon odaları bulunuyor.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :