- Hoşgeldiniz

Adres : -
Telefon : -
E-Posta : -
Websitesi : -
Üyelik Tarihi : 12 Mayıs 2013

12-19 Mayıs tarihleri arasında‘Guguk Kuşu’ Kadıköy’de sahne alıyor

 12-19 Mayıs tarihleri arasında‘Guguk Kuşu’ Kadıköy’de sahne alıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 29. Gençlik Günleri 12-19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Gençlik Günleri’nde ilimizi Ken Kesey’in ölümsüz eseri “Kafesten Bir Kuş Uçtu” (Guguk Kuşu) ile temsil edecek. Oyun, 18 Mayıs Cumartesi günü saat 19.00 Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde sergilenecek.

DÜNYANIN EN İYİ TEKSTLERİ ARASINDA

Yunus Emre Bozdoğan’ın yönetmenliğini yaptığı ve dünyanın en iyi tekstleri arasında gösterilen oyunda, Barış Falay, Eylem Tanrıver, Engin Benli, Aydın Sigalı, Erdem Irmak, Tekin Ezgütekün, Cemal Aldiç, Taylan Ertuğrul, Mehmet Beyazıt, Aytek Mete Elgün, Volkan Dinç, Talha Kaya, Nuri Karadeniz, Ozan Şahin, Utku Oğuz, Işık Öztorun, Seçil Onur, Nurcan Tural, Senem Akman ve Çağrı Mengüç rol alıyor.

DELİLERİ SİSTEM Mİ YARATIR?

Gerek ilimizde gerekse katıldığı tüm festivallerde büyük alkış alan oyunda tutuklu olduğu cezaevinde çalışmaktan kurtulmak için deli taklidi yapan ve teşhis için akıl hastanesine gönderilen Randle P. McMurphy özelinde “Deli kimdir? Delileri sistem mi yaratır? Hangimiz deliyiz ya da akıllı” sorularına yanıt aranılıyor. Oyunun dekor tasarımı Tayfun Çebi, kostüm tasarımı Funda Çebi Bozdoğan, ışık tasarımı ise Cafer Yiğiter’e ait.

Firmalar kategorisinde bulunan 12-19 Mayıs tarihleri arasında‘Guguk Kuşu’ Kadıköy’de sahne alıyor sitemize 12 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 494 kişi tarafından ziyaret edilmiş.
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz