- Hoşgeldiniz

1 mayısta Emekçiler alana ‘vatan’ için çıktı

1 mayısta Emekçiler alana ‘vatan’ için çıktı sitemize 03 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 413 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

1 mayısta Emekçiler alana ‘vatan’ için çıktı

 

 

Antalya’da 1 Mayıs, 2 ayrı alanda kutlandı. Emek mücadelesinin yanı sıra vatan ve Cumhuriyet vurgularının öne çıktığı ilk mitinge 15 bin yurttaş katıldı, bayram coşkuyla kutlandı. 5 bin kişilik diğer miting ise olaylı geçti

Türk-İş ve Birleşik Kamu-İş’e bağlı sendikalarla, İşçi Partisi, CHP, DP, TGB, CKD ve Alevi Dernekleri, sabah saatlerinde SGK önünde toplanarak, kortej yürüyüşüyle Yavuz Özcan Parkı’na ulaştı. Resmi rakamlara göre15 bin yurttaş katıldı.

Hem kürsüden yapılan konuşmalarda hem alanda, vatan ve Cumhuriyet vurguları öne çıktı. Bütün sendikalar alana Türk bayraklarıyla geldi. Tez-Koop İş üyeleri “Bölücü anayasa istemiyoruz”, “Bayrak inmez, T.C. silinmez”, “Vatan için bayrak için savaşa hazırız”, “Millet-Ordu elele, tam bağımsız Türkiye” yazan dövizler taşıdılar. Eğitim-İş üyeleri dev “T.C.” pankartı, Birleşik Kamu-İş üyeleri de “Bizde ‘akil ‘ yok, biz vatan delisiyiz’ yazan pankart açtı. “Yeminler edildi yıkılacak Silivri”, “Birleşe birleşe kazanacağız” ve “Amerika defol bu memleket bizim” en sık atılan sloganlar oldu.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz